Szukaj

Narzędzia

Następna strona

Budowa mocy gazowych

Poprzednia strona

Morskie farmy wiatrowe

Lądowe farmy wiatrowe

PGE jest liderem lądowej energetyki wiatrowej pod względem zainstalowanych mocy. Nie poprzestajemy na tym dążąc do optymalnego wykorzystania tej technologii również na terenach naszych dzisiejszych elektrowni konwencjonalnych.

Na koniec roku 2022 roku Grupa PGE posiadała 20 farm wiatrowych o łącznej mocy 772 . Zwiększenie posiadanych zeroemisyjnych mocy w lądowych farmach wiatrowych planowane jest poprzez realizację własnych projektów, ale również akwizycje operacyjnych farm oraz projektów na etapie pozwolenia na budowę czy repowering istniejących aktywów.

20 września 2023 roku PGE Energia Odnawialna S.A. kupiła 100% udziałów w  spółce LongWing Polska sp. z  o.o., która jest właścicielem farmy wiatrowej Zalesie o mocy 24,9 , zlokalizowanej w  województwie warmińsko-mazurskim w gminie Płośnica. Składa się z 7 turbin wiatrowych, każda o mocy 3,55 . Nowa inwestycja może zapewnić dostawy energii elektrycznej dla prawie 38 tys. gospodarstw domowych i pozwoli na redukcję emisji o ponad 61 tys. ton rocznie.

Farma wiatrowa Zalesie

25 MWFW Zalesie

7 turbin wiatrowych o łącznej mocy 24,9 MW

Energia elektryczna dla prawie 38 tys. gospodarstw domowych

Redukcja emisji CO2 o ponad 61 tys. ton rocznie

Po transakcji Grupa PGE posiada 21 farm wiatrowych o łącznej mocy 797 . Do 2030 roku Grupa PGE planuje posiadać 1,5 GW mocy zainstalowanej w lądowych farmach wiatrowych.

21

farm wiatrowych

797 MW

mocy zainstalowanej